هنرجو فرزام
در این وبلاگ مطالب مذهبی ، علمی ،بهداشت و سلامت، گردشگری،پندها لحاظ گردیده است با تشکر فرزام
قالب وبلاگ
طراح قالب


لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
جوجه‌کباب یک غذای بین‌المللی است، نه ایرانی. به طوری که مردم هر کشور با خواباندن مرغ در مایه‌ای مخصوص و کباب کردن تکه‌های آن روی آتش، جوجه‌کباب مخصوص خود را تهیه می‌کنند.

اما نکته اینجاست که چه مایه‌ای. مثلاً هندی‌ها به تکه‌های مرغشان ادویه تندوری می‌زنند و آن‌ها را در تنور کباب می‌کنند به طوری که پس از پخت، جوجه‌کبابشان رنگی کاملاً قرمز پیدا می‌کند.

مردم مدیترانه مایه جوجه‌کباب را با زیتون چرخ شده و فلفل دلمه‌ای کبابی و له شده تهیه می‌کنند.

ژاپنی‌ها از سس تریاکی و آمریکایی‌ها از سس مخصوص باربیکیو استفاده و پس از گذاشتن چند ساعته تکه‌های مرغ در این مایه، آن‌ها را کباب می‌کنند.

برای تهیه جوجه‌کباب ایرانی، تکه‌های مرغ حتماً در زعفران خوابانده می‌شوند. البته طرز تهیه این غذا بسیار سلیقه‌ای است.

اما در مرحله آماده‌سازی و پخت بهتر است به چند نکته دقت داشته باشید:

1. تجربه نشان داده است که افزودن مواد غذایی مانند روغن زیتون، خامه، ماست موسیر یا حتی سس مایونز (هر یک به تنهایی) در مایه جوجه‌کباب، طعمی منحصر به‌ فرد ایجاد می‌کند.

2. بسیاری از افراد برای طعم دادن به تکه‌های مرغ، پیاز و فلفل دلمه‌ای را خرد می‌کنند و تکه‌های گوشت را در آن‌ها می‌خوابانند در حالی که بهتر است آن‌ها را رنده کنید تا مزه واقعی‌شان به خورد گوشت رود.

3. هرگز ادویه‌ای مثل زعفران را حذف نکنید زیرا زدن زعفران به جوجه‌کباب ایرانی یکی از موارد اصلی محسوب می‌شود.

4. هرگز ادویه‌هایی مانند دارچین، کاری، سماق و حتی پودر لیمو به مایه جوجه‌کباب اضافه نکنید زیرا یا طعم ناخوشایندی ایجاد خواهد کرد یا باعث تلخی غذا خواهد شد.

5. یادتان باشد که بهترین کنار غذاهای جوجه‌کباب، گوجه فرنگی، پیاز و فلفل سبز کباب شده است پس آن‌ها را از قلم نیندازید.

6. فراموش نکنید که جوجه‌کباب خوشمزه، جوجه‌کباب آبدار است نه خشک، بنابراین بهتر است پوست مرغ را جدا نکنید تا با روغن آن، گوشت زیر پوست بپزد و اگر سوخت، پوست که چندان خوردنش توصیه نمی‌شود، بسوزد. در مرحله خوردن نیز پوست را جدا و گوشت کباب شده را میل کنید.

7. برای تهیه جوجه‌کباب، فقط از سینه مرغ استفاده نکنید بلکه مخلوط تمام قسمت‌ها می‌تواند طعم بهتری به این غذا بدهد. مخلوط ران و سینه انتخاب بهتری خواهد بودAaa.

[ 91/08/26 ] [ ] [ فرزام ]
درباره وبلاگ

ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی که الان در اختیار ما( وبلاگ نویسان) است ما می توانیم یک کلمه حرف درست خودمان را به هزاران مستمعی که آنها را نمی شناسیم برسانیم ؛این فرصت فوق العاده ای است اگر این فرصت ضایع شود خدای متعال از ما در روز قیامت سوال خواهد کرد ؛ از فرصت این همه جوان ، این همه استبصار ، این همه میل و شوق به دانستن برای ترویج معارف اسلامی ، علمی ، بهداشتی ، قرآنی و... چه استفاده ای کرده ایم لذا در وبلاگ «هنرجو» سعی شده است مطالبی که براساس تجربه ، تحقیق و مطالعه جمع آوری شده است بمنظور اطلاع رسانی و بهره برداری شما خواندگان عزیز در فضای مجازی منتشر گردیده است امیدوارم که بهره کافی را ببرید و ما را در ارائه بهتر مطالب با نظرات خود یاری نمائید.
با تشکر مدیر وبلاگ هنرجو : فرزام
لینک دوستان

كد موسيقي براي وبلاگ

.
85695648411187226604.jpg 

Top Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه